İhsan Kara

Hedef Grup Ak Filo

Tam bir yıldır Estepe kullanmaktayız ve her anlamda çok memnunuz. Araçlarımızın Periyodik bakım ve Hasar, TPC, OGS, Lastik kalemlerini çok iyi yönetip müşteri sözleşmeleri gibi zaman alıcı işlemler içinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Sağlam alt yapımızla emin adımlar atarak gelişen operasyon el kiralama sektöründe Estepe gibi bir tedarikçimiz olduğu için mutluyuz.Yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğümüz ticaret hayatımızda Hedef Grup bünyesinde 15 farklı grup şirketimizle birlikte faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Her geçen gün artan iş hacmimiz, sıcak satış saha ekibimizin güçlenmesi, başarılı Yöneticilerimizin kadrolularımıza katılması, yeni bayilik anlaşmalarımızın artması mevcut bayiliklerimizin yeni ürünlerini piyasaya çıkarmasıyla birlikte araç ihtiyacımız sürekli artmaktadır. Günümüzde geldiğimiz noktada mobilete olmak gereksinim haline gelmiş olup, ürün satmadan satıcının yüzünü alıcıya göstermesi el sıkışıp güven vermesi sürekli ziyaretlerde bulunulması ticaretin kaçınılmaz prensipleri haline gelmiştir. Bu sebeple araç yatırımı da en önemli ihtiyaçlarımızın temel ögesi haline gelmiştir. Yaklaşık 1000 adet Ticari ve Binek araç filomuz 15 grup şirketimiz ve 2000 civarı çalışanımızla 7 Bölgede müşterimize hizmet vermekteyiz.

2012 yılına kadar İhtiyacımız olan Binek araçlarımızı bizde tasarruf ve ekonomik olması açısından Tedarikçi firmalardan operasyon el Kiralama Yöntemi ile temin etmekteydik. Yıllar içerisinde Otomotiv Sektöründe edinmiş olduğumuz tecrübelerimizi toparlayarak hem kendi araç ihtiyacımızı karşılamak, hemde tecrübe ve finansal gücümüzü paylaşarak Kurumsal Firmalarında Operasyon el Kiralama yaparken Kurumsal Çözüm ortağı olmak amacıyla 2012 yılında Ak Filo’ yu kurarak grup şirketlerimizin arasına katmış bulunmaktayız.

Ak Filoyu kurduktan sonra Faaliyetlerimize başlamadan, ilk aracımız trafiğe çıkmadan filo yönetim bilgisayar programı konusunda ön çalışmalara başlamıştık. Çok profesyonel bilgi işlem kadromuz istediğimiz tarzda Kiralama şirketimizin istediği doğrultuda bir filo yönetim programı hazırlayacak düzeydeydi. Fakat yaptığımız hesaplarda kendi bünyemizde hazırlanacak programın tamamen çalışması ve test aşamaları yaklaşık en az altı ay ile bir yıl sürecek ikinci yıla sarkma ve birçok kere toplantılar yapmak zorunda kalacaktık. Program yaptırmak yerine hazır satın almanın çok daha avantajlı ve ekonomik olacağına en önemlisi bizlere vereceği zaman kaybı yerine çok daha başarılı işler yapabileceğimizin mantığı ile satın almayı tercih ettik.

Satın alma sürecimizde 6 firma ile masaya oturarak demolarını çalıştırdık denemelerimizi yaptırdık fiyat bizim için ikinci plandaydı, programdan aradığımız bütün verilerimizi güvenle depolayıp tüm kayıtlarımızdan sağlıklı raporlar alabileceğimiz, hesaplarımızı düzgün yapacağımız tüm teferruatla uğraşacak personelimizin çalışmasını kolaylaştıracak kaçak ve unutulmaların önüne geçecek basit işlemler için bizleri büyük zaman kayıplarından kurtaracak, her detayımızı her istediğimiz anda kolayca ulaşabileceğimiz kullanımı kolay faydası bizlere büyük olacak bir sistemdi. Gerekli hassasiyet ve ince elemelerimizden sonra bizim için en uygun olan ESTEPE programını seçtik ve sözleşmemizi yaptık.